Nitra vyhrala zápas sezóny, pod Zoborom padli aj rekordy súťaže [sme.sk]

Hráči tímu Nitra Knights dosiahli najväčší úspech v histórii klubu. V českej lige amerického futbalu prvýkrát postúpili do semifinále.

V zápase 10. kola, v ktorom išlo o priamy postup do play-off, si tím okolo quarterbacka Borisa Bútoru poradil s bratislavským rivalom Monarchs 21:9.

Až do začiatku tejto sezóny platilo, že Nitra ešte svojho rivala nikdy nezdolala, no v tomto ročníku sa jej to poradilo v oboch vzájomných stretnutiach.

Knights tak zaslúžene postúpili do semifinále Snapbacks ligy, v ktorom zabojujú o postup do Czech Bowlu v konfrontácii s Vysočinou Gladiators.

Priebeh zápasu Nitra Knights - Bratislava Monarchs

Úvod zápasu bol v znamení nervozity na oboch stranách. Hráči akoby si až príliš uvedomovali dôležitosť zápasu.

Obe ofenzívy išli veľmi rýchlo dole z ihriska, Nitra dokonca raz prišla o loptu po fumble. Vzhľadom na priebeh zápasu sa nikto stavu 0:0 nemohol čudovať.

Ako prvý sa na výsledkovú tabuľu zapísali hostia, keď americký quarterback Brett Cox potvrdil, prečo ho Monarchs kupovali. Ako povedal prezident klubu Peter Kočí, vie dobre behať a má tiež neskutočný kánon v ruke.

Najskôr parádnym 50-yardovým pasom dostal loptu do red zóny a z ďalšieho útoku ju sám doniesol do skórovacieho územia. Monarchs však viedli len 6:0, pretože po touchdowne nepremenili pokus o extra point.

Nitre sa však ešte do polčasu podarilo otočiť skóre. Quarterback Boris Bútora postupne našiel v end zóne oboch svojich najlepších wide receiverov.

Najskôr bodoval Ľuboš Paprčka a následne aj Mário Bíro. Pri pase na Bíra prekonal Bútora hneď dva rekordy Američana Michaela Hayesa z roku 2019. 

Krátko predtým Bútora dosiahol aj jeden osobný míľnik. V českej najvyššej súťaže prekonal hranicu úctyhodných 10-tisíc nahádzaných yardov.

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.