Nitra môže byť hrdá! Rozprávkový príbeh sa prerušil, pokračovať bude v novej sezóne [sportky.zoznam.sk]

NITRA - Hráči Nitra Knights prežili sezónu ako z rozprávky, až na záver príbehu. V ideálnom prípade by totiž tím Phillipa Hilderbranda v tomto ročníku českej najvyššej súťaže amerického futbalu získal titul. Tentoraz sa spanilá jazda fenomenálneho nitrianskeho projektu v kvalitnej lige zastavila v semifinále na pôde Jihlavy.​

Po dvoch úvodných prehrách v Snapbacks lige by nikto nedúfal v to, že práve Knights budú najväčším prekvapením sezóny. Spod Zobora pred začiatkom sezóny upútala fanúšikov najmä informácia o zisku miesta v terminovníku na vynovenom futbalovom štadióne, ktorý bol ozdobou celej súťaže. Do tímu prišiel nový generálny partner Samuel Vetrák, ktorý hlásal športové obrodenie. 

To sa začalo výmenou trénera. Američana Jamesa Suttona nahradil  spomínaný Hilderbrand (rovnako z USA) a mužstvo z Nitry nabralo na otáčkach. Postupne si poradilo s Brnom, Ústí nad Labem, Bratislavou či Vysočinou na pôde favorizovaného súpera. Sympatická jazda rytierov pokračovala aj po prehre s Ostravou, keď na domácom trávniku privítali Nitrania Bratislavu v mimoriadne dôležitom slovenskom derby.

Po triumfe 21:9 sa Knights prebojovali do semifinále, čo bolo zároveň naplnením predsezónnych športových cieľov. Na tribúnach pritom podporovalo domácich hráčov v poslednom súboji cez 1300 fanúšikov. Knights dosiahli v lige najvyššiu návštevnosť a v Nitre si zabezpečilo pevné miesto v športových srdciach priaznivcov. 

Potvrdzolvala to aj účasť na stretnutiach Snapbacks ligy primátora Mareka Hattasa, Martina Budaya (UFC zápasník), Dušana Tittela, či iných významných ľudí slovenského športu a kultúry. Medzi najlepších hráčov sezóny sa zaradil quarterback Boris Bútora, ktorý v tejto sezóne preťal hranicu prihrávok cez 10 000 yardov v českej lige. Na najvyšších pozíciách v individuálnych štatistikách figurovali aj mená Mária Bíra, Ľuboša Paprčku či Matúša Kotoru.

Klub z Nitry sa aktuálne dostáva do prípravnej fázy pred novou sezónou. V rámci nej rytieri otvárajú brány aj pre potenciálne nových hráčov, ktorých radi privítajú 13.8 od 14:00 na futbalovom ihrisku na Kyneku v Nitre! 

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.