Flag futbal

Čo je flag futbal?

Flag football je bezkontaktnou verziou amerického futbalu, ktorej pricípom je skórovať do súperovej endzóny bez tacklov, či iných dotykov súperov. Vďaka vyššej miere bezpečnosti, dostupnosti a variability je vhodný pre každého – pre ženy aj mužov, dievčatá a chlapcov (už od siedmich rokov). Flag football si vyžaduje neustálu koncentráciu a fyzickú aktivitu každého hráča.

Naše úspechy

Začiatky Nitrianskeho flag footballu sa začali písať pred štyroma rokmi. Za ten čas sa z nováčikov vo svete flag footballu stali skúsení hráči, ktorí reprezentujú nie len svoj klub, ale aj krajinu. Nalepší hráči z kategórie seniorov reprezentovali Slovensko na Majstrovstvách sveta vo flag footballe v Izraeli (2021). Najšikovnejší juniorskí hráči mali naopak možnosť získať nové skúsenosti na Majstrovstvách Európy v Talianskom Grossete. Vďaka tvrdej práci a množstvu skúseností, ktoré sa nám darí získavať sme sa stali majstrami Slovenska vo flag footballe v kategórii juniorov a seniorov, za rok 2022.

Vízia pre rok 2023

Našou víziou v sezóne 2023 je obhájiť svoj titul mastrov Slovenska v juniorských kategóriách a nabrať ďalšie skúsenosti, ktoré nás posunú opäť o krok v pred, v Českej flagovej lige 2023.

Tréneri

O našich flagistov sa starajú...

(najlepší z najlepších)

Tomáš Urban
Tréner flagu
Vyskúšaj si flag futbal aj ty

Flag futbal je super zábava pre všetky vekové kategórie

Do 12 rokov

ročník 2011 a mladši

U12

Nedeľa

15:00

Kontaktuj nás

Do 15 rokov

ročník 2008 a mladši

U15

Nedeľa

15:00

Kontaktuj nás

Do 17 rokov

ročník 2006 a mladši

U17

Nedeľa

15:00

Kontaktuj nás

Open

Všetky vekové kategórie

Dospelí

Nedeľa

15:00

Kontaktuj nás

Preschool

Training Program

3-7

Age

5

Locations

More

Afterschool

Training Program

6-11

Age

2

Locations

More

Holiday Camps

Holiday and Summer Camps

4-17

Age

6

Camps

More

Football Club

Experience Playing Real Football

Any

Age

Team

Size

More

Klub Nitra Knights podporujú​

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.