Nitra mieri do semifinále českej ligy [MY Nitra]

Hráči amerického futbalu Nitra Knights spravili na domácom štadióne pred viac ako 1300 divákmi mimoriadne dôležitý krok v rámci sezóny. V záverečnom kole základnej časti českej najvyššej ligy porazili vo vyhrotenom derby na Štadióne pod Zoborom tím Bratislava Monarchs výsledkom 21:9, vďaka čomu si Nitrania nad Monarchs pripísali ligové double.

Dvoma touchdownami sa zviditeľnil Ľuboš Paprčka, ktorý v závere zápasu potvrdil domácim postup do semifinále súťaže. „Zápasy s Bratislavou sú veľmi špeciálne ako pre každého hráča, tak pre fanúšika tohto športu na Slovensku. Hlavne, ak sa hrá o postup. Chceli by sme poďakovať divákom, ktorí nás počas piatich domácich duelov mimoriadne podporovali v hojnom počte. Tešíme sa aj z toho, že sme dnes potvrdili status najlepšieho tímu na Slovensku,“ konštatoval wide receiver tímu Gorazd Lazorík.

Knights čaká zápas o postup do finále Snapbacks ligy už 2. 7. od 16.00 h vo Vysočine, kde Nitranov privíta tím Gladiators. V prvom vzájomnom súboji tejto sezóny dokázali rytieri zvíťaziť najtesnejším rozdielom 42:41. „Aj keď sme Vysočinu už raz porazili, príprava bude teraz ešte poctivejšia. Chceme hrať finále, vieme, že na to máme. Teraz sa však potrebujeme sústrediť len na prípravu,“ dokončil Lazorík.

Po zápase domáci tím ocenil za fantastickú prácu quarterbacka Borisa Bútoru, ktorý v lige nahádzal cez neskutočných 10-tisíc yardov. „Je to fantastický, až neopísateľný pocit. Chalani ma veľmi potešili a úprimne som také niečo nečakal,“ konštatoval najlepší quarterback súťaže.

Knights plánujú zorganizovať výjazd fanúšikov autobusom na semifinále vo Vysočine. Odchod by sa konal 2. 7. zo Štadióna pod Zoborom od 12.00 h.

Článok pôvodne vyšiel na stránke MY Nitra na tomto linku. 

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.