[PREVIEW & STREAM] Knights čaká prvý zápas a hneď to bude poriadna výzva! Chceme vyslať signál už v prvom kole… 

V rámci prvého kola novej sezóny Snapbacks Ligy (Česká najvyššia súťaž) nastúpi náš tím proti ISMM Ostrava Steelers na ihrisku súpera v Porube už dnes (1.4.2023) o 15:00. Tento zápas má pre Ostravu trpkú príchuť, keďže naposledy si Nitra Knights odniesla z trávnika „Oceliarov“ prekvapujúcu výhru 14:21.

V napínavom dueli sa o výsledku pritom rozhodlo až v posledných sekundách. Ostrava rovnako ako Knights neeviduje zmenu na dôležitej pozícii quarterbacka, kde bude hrať v tíme Steelers skúsený Bradley Jones (USA). Domáci stihli pred sezónou posilniť svoj tím aj o Dominika Dvorského, ktorý si v lige vybudoval reputáciu jedného z najlepších running backov ligy.

V napínavom dueli sa o výsledku pritom rozhodlo až v posledných sekundách. Ostrava rovnako ako Knights neeviduje zmenu na dôležitej pozícii quarterbacka, kde bude hrať v tíme Steelers skúsený Bradley Jones (USA). Domáci stihli pred sezónou posilniť svoj tím aj o Dominika Dvorského, ktorý si v lige vybudoval reputáciu jedného z najlepších hráčov.

„Budeme sa opierať o útok vedený Borisom Bútorom. Dôležitý bude i výkon štvorice receiverov Mária Bira, Matúša Kotoru, Ľuba PaprčkuPaľa Horníka, ale určite nezabudneme ani na našu runovú hru“ konštatoval wide receiver Nitra Knights Gorazd Lazorík, ktorý kvôli zraneniu do tohto duelu napokon nebude môcť naskočiť.

Najväčšou zmenou pre nás oproti minulej sezóne, bude rozhodne príchod nového hlavného trénera Jamesa Suttona, ktorý je vo svojom remesle známy ako špecialista na defenzívu. Aj preto môžeme od tímu očakávať zmeny v obrane. Tím sa pritom bude spoliehať aj na výkony veteránov, ktorými sú Tomáš Urban, Matej Gašperan či Jozef Vrábel, rozdielovým mužom v prvom kole môže byť najmä Kenyatt Kendrick, ktorý svoj potenciál preukázal už pred sezónou.

Súboj širších favoritov, ktorý sa nachádzajú v rovnakej ligovej skupine (Snapbacks liga – Východ) bude pre oba tímy extrémne dôležitý aj z pohľadu konečného účtovania. „Pre niekoho by to bola nepríjemná situácia, keďže začíname ligu ťažkým duelom so silným súperom. My to berieme ako výzvu. Chceme túto situáciu využiť na to, aby sme ukázali aj to, že sme našu prácu pred sezónou ako na ihrisku, tak i mimo neho vykonali naozaj poctivo. Zároveň by sme radi vyslali impulz celej lige a potvrdili naše ambície,“ dodal Gorazd.

Live stream: 1. apríl o 15:00

Leave a comment

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.