Kam sa až dostane klubový fenomén z Nitry! Za nádejným projektom stojí tento úspešný muž [športky.sk]

NITRA – Keď sa pôvodne amatérsky klub so slušným hráčskym základom a marketingovým potenciálom spojí s úspešným a skúseným podnikateľom, finálnym produktom môže byť kvalitný športový projekt.

Spadnuté na podobný úspech má aktuálne klub amerického futbalu Nitra Knights, ktorý od novej sezóny vedie v pozícii generálneho partnera podnikateľ Samuel Vetrák. Už na prvý zápas na vynovenom Štadióne pod Zoborom prišlo na americký futbal (netradičný šport v našich končinách) takmer tisíc ľudí.

Samuel Vetrák

“Potenciál klubu je v línii s tým, čo sme si zaumienili. Chceme sprofesionalizovať klub a spropagovať aj vďaka klubu tento šport na Slovensku. Netajíme sa tým, že chceme mať v hľadisku dostatočne veľa ľudí, ktorým doprajeme príjemné nedeľné popoludnie. Chceme vytvoriť čo najlepšie podmienky aj pre náš dorast, aby sme mali kvalitné hráčske zázemie dlhodobo,” konštatoval podnikateľ, ktorý sa k americkému futbalu dostal ako fanúšik a divák NFL.

“Hovorili sme o našich cieľoch aj s pánom primátorom, ktorý nechýbal na našich zápasoch. Chceli by sme do Nitry priniesť solídny profesionálny klub, kde veci fungujú správne a majú potenciál ľuďom robiť dobrý zážitok pravidelne. V Amerike je americký futbal synonymom príjemného rodinného eventu, čo je aj našim cieľom. Chceme v nedeľu popoludní Nitranom priniesť šport, zábavu a príjemný zážitok, ktorý budú chcieť prežiť znova,” pokračoval v rozhovore skúsený podnikateľ v segmente investovania.

Ako uviedol moderátor Michal v nitrianskom rádiu, Richard Müller mal koncert v Nitre, na ktorý prišlo okolo 800 ľudí. Na neznámy šport prišlo po príchode nového partnera do klubu okolo tisícky. “Ako to v športe chodí, je ťažké vyhrať a ešte ťažšie obhájiť. Chceme vytvoriť trvalo kvalitný športový program a fungujúci klub. Sme za to vďační a tešíme sa z toho, ale sme aj zároveň skromní a vieme, že nás čaká veľa práce,” dokončil v rozhovore Vetrák.

Nitra Knights pravidelne pre fanúšikov pripravuje na zápasoch sprievodný program. Nechýbajú skákacie hrady, cheerleaderky, tanečné vystúpenia či súťaže pre dospelých a deti. Knights čakajú v tomto ročníku na domácom štadióne, ešte tri zápasy (lístky na predpredaj.sk).

Najbližší sa odohrá 4.6. proti Znojmu, 11.6. privítajú Knights najlepšie hrajúci tím v lige Ostravu Steelers a 18.6. do Nitry zavíta Bratislava Monarchs. Pred týmto duelom Knights avizujú väčší event v OC Centro 16.6., kde si fanúšikovia znova prídu na svoje.

Leave a comment

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.