Generálka pred prvým domácim duelom bola úspešná! Po Brne je na rade Ústí… 

Náš klub sa predstavil v rámci tretieho kola českej najvyššej ligy na pôde Aligators Brno s cieľom pripísať si prvý sezónny triumf, po poslednej tesnej prehre s Přerovom. Do tímu pred súbojom v Brne zavítal aj nový tréner Phillip Hilderbrand, ktorý je pre našich hráčov známou persónou.

Tréner z USA už totiž v minulosti trénoval Topolčany Kings, bol aj trénerom slovenskej reprezentácie vo flag footbale, ktorá sa zúčastnila MS 2021 s účasťou hráčov Nitra Knights. Priebeh tretieho kola Snapbacks ligy okomentoval skúsený hráč Knights, Quarterback a ofenzívny koordinátor Boris Bútora.

„Súper nám postavil inú obranu, s akou hral v sezóne. Pomohlo nám, že máme skvelých receiverov a navyše sa rozhýbala aj naša hra po zemi. Po polčase sme síce tesne prehrávali (20:28), no tím sa nevzdal a do druhého polčasu sme vstúpili ešte s väčšou energiou.“

„Hneď po polčasovej prestávke sme vyrovnali a neskôr sme bodovali už len my. Bolo to vydreté víťazstvo, ktoré sme spečatili dobrou obranou na konci, keď Gorazd Lazorík zachytil v obrane súperovu rozohrávku.“

„Bol to skvelý zápas pre Birá, Kotoru, Paprčku, Horníka, Lorincza či Lazoríka, ktorý ukázali skúsenosti a dokázali tím podržať v dôležitých momentoch. Taktiež sme sa po zemi mohli spoľahnúť na running backov Andreja BulluMartina Pargača.“

Spomínaný Ľuboš Paprčka čakal na svoje prvé body až do tretieho zápasu sezóny. Chuť si však napravil hneď dvoma touchdownami.

Veríme, že sa tímu bude dariť aj v prvom zápase na Štadióne pod Zoborom už najbližšiu nedeľu, kde privítame Ústí nad Labem od 14:00!

Lístky si stále môžte zakúpiť prostredníctvom portálu predpredaj.sk na tomto linku.​

Fotogaléria:

Za fotky ďakujeme Jane Povolnej. Celá fotogaléria je na tomto linku.

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.