[MY NITRA] Parádna domáca premiéra Nitra Knights

Na americký futbal prišla vyššia návšteva ako na futbalové zápasy. Výhru umocnila skvelá atmosféra.

Klub amerického futbalu Nitra Knights privítal premiérovo na Štadióne pod Zoborom súpera z českej najvyššej ligy Blades Ústí nad Labem. Nitrania boli pred súbojom jasnejším favoritom, čo potvrdili významným triumfom 42:0, vďaka čomu si v lige pripísali v rámci štvrtého kola druhý ligový triumf.

Domáci stánok oficiálne hostil 812 platiacich fanúšikov, pričom neoficiálne číslo návštevy sa mohlo vyšplhať tesne pod tisícku. Svojou návštevou tím podporil aj primátor mesta Marek Hattas.
„Prvý domáci zápas nám vyšiel podľa očakávaní. Na začiatok sme ukázali, že chceme hrať ofenzívne. Náš dynamický útok nedal vydýchnuť obrane súpera. Famóznym výkonom sa blysol okrem iných aj Mário Biró, ktorý zachytil dvakrát touchdown. Výborne hrali i Pavol Horník či Matúš Kotora, ktorý hral na pozícii receivera. Obranu sme pred zápasom trošku prekopali, po prvýkrát sme udržali súpera na nula bodov, čo je v tomto športe rarita. Chceli by sme poďakovať fanúšikom, ktorých bolo cítiť a počuť počas celého zápasu,“ skonštatoval receiver Nitra Knights Gorazd Lazorík.

Knights okrem športového zážitku pre fanúšikov pripravili program pre celú rodinu. Nechýbali skúsené cheerleaders z Angels – Slovakia Cheerleaders. Pred zápasom a počas prestávky

vystúpili talentované tanečníčky z GymGol klubu Nitra, cez prestávku sa konali súťaže pre deti a dospelých a pre najmenších boli pripravené atrakcie v podobe skákacích hradov.

Ďalší domáci súboj odohrá Nitra už v nedeľu 14. mája od 14.00 h proti Přerovu Mammoths.

 

Článok bol pôvodne publikovaný na stránke MY Nitra na tomto linku.

Fotogaléria

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.