V Nitre sa chystá boj o fanúšikov! Na štadión pod Zoborom láka nový projekt

Účastník prestížnej českej súťaže amerického futbalu Nitra Knights pred pár dňami na oficiálnej tlačovej konferencii informoval verejnosť o mnohých novinkách.

Medzi najväčšie patrí oznam o konaní domácich zápasov na nitrianskom futbalovom štadióne pod Zoborom, ktorého kapacita siaha cez 7-tiscí miest pre divákov. “Klub čaká sezóna, ktorá bude o úroveň vyššie. Prišli k nám nové impulzy, medzi ktoré patrí odohranie zápasov na hlavnom futbalovom štadióne FC Nitra. Druhým hlavným impulzom je americký tréner, ktorý nás posunie ďalej. Prišli noví hráči z regiónu, americké a brazílske posily a tím sa formuje,” uviedol na tlačovej konferencii predseda klubu Matej Gašperan.

Tradičný klub sa teší aj z nového generálneho partnera, ktorý svojou prítomnosťou umožňuje pracovať v prostredí tohto športu v nadštandardných podmienkach. “Súkromne som veľkým fanúšikom amerického futbalu už viac ako 10 rokov. V lete sme si spoločne s Nitra Knights sadli a urobili strategický biznis plán, ktorý umožní plnohodnotnú sezónu po športovej i marketingovej stránke,“ konštatoval Samuel Vetrák.

Cieľom klubu je vytvoriť čo najlepšie zázemie pre fanúšikov. V rámci zápasov nebudú chýbať na tribúne roztlieskavačky či moderátori, ktorí budú fanúšikov sprevádzať dejom samotného súboja. Okrem toho klub avizoval mnohé ďalšie atrakcie počas zápasu. “Nitranom chceme priniesť lákavú športovú udalosť, ktorá prinesie spestrenie na víkend rodinám, párom či jednotlivcom. Je to jeden z našich hlavných cieľov,“ dodal generálny partner klubu.

Cieľom klubu je aj vďaka profesionálnejšiemu prístupu k marketingu dosiahnuť návštevnosť na domácich súbojoch cez tisíc fanúšikov. Medzi športové ciele patrí účasť v Play off v kvalitnej lige ČAAF, v ktorej Nitriania obsadili minulý rok siedme miesto.

Článok bol povodne zverejnený na stránke športky.sk na tomto linku.

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.