Nitra Knights ovládla slovenské derby 3-krát po sebe! St. Nicolaus Monarchs zdolala na ich domácom ihrisku

Bratislava Monarch – Nitra Knights

Hráči Nitry Knights si v rámci druhého súťažného kola Českej najvyššej ligy pripísali prvé víťazstvo v sezóne, keď zdolali bratislavského rivala St. Nicolaus Monarchs.

Celý zápas sa niesol vo výbornej atmosfére, ktorú spoločne vytvorilo takmer 750 divákov, ktorí hnali obe mužstvá za vytúženým víťazstvom.

Do zápasu vstúpila lepšie Nitra, ktorá si v prvej štvrtine vytvorila náskok 0:10. Po druhej štvrtina svietilo skóre 17:20 pre Nitru a zápas sa začal vyrovnávať. Domáci hráči hnaní stovkami fanúšikov dokázali v druhej polovici zápasu otočiť stav skóre a išli do vedenia 24:20.

Tento stav však trval iba chvíľu a Nitra Knights opäť zobrala oprate zápasu do vlastných rúk a súperovi ku koncu hracieho času nedovolila nič, čo by mohlo ohroziť ich výhru. Dramatický zápas tak skončil víťazstvom Nitra Knights 31:34.

“V mimoriadne dôležitom divíznom zápase, respektíve v najväčšom ligovom derby proti Bratislava Monarchs sme spravili veľa chýb, no zároveň sme ukázali, že sa vieme zomknúť a dokázať hrať ako tím. Táto skutočnosť sa ukázala ako zlomový aspekt zápasu. Napriek tomu, že hra ešte nebola taká ako sme si ju predstavovali, tak sme stále držali kontrolu nad zápasom. Veľmi dôležité bolo, že sme dokázali v kľúčových momentoch zápasu zabrať a dotiahnuť ho do víťazného konca. Chceli by sme poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť do Bratislavy. Ich podpora nám veľmi pomohla. Teraz sa ideme pripraviť na ďalší zápas, v ktorom sa po dlhom čakaní predstavíme pred domácim publikom,” doplnil hráč Nitra Knights Gorazd Lazorík.

Už o týždeň 7. apríla o 14:00 hod.. sa Nitra Knights predstaví v prvom domácom zápase na Štadióne pod Zoborom, proti tímu Přerov Mammoths. Vítaní sú všetci fanúšikovia, ktorí milujú fantastickú športovú show.

Leave a comment

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.