Knights valcujú českú ligu! Nitra ďalej šokuje súperov [šport.sk]

Tím amerického futbalu Nitra Knights predvádza v českej najvyššej lige fantastické výkony, v ktorých tentoraz rytieri pokračovali na pôde favorizovanej Vysočiny Gladiators (Jihlava) tesnou výhrou 42:41.

Po výhre v slovenskom derby nad Monarchs, či triumfe na domácom Štadióne pod Zoborom nad Přerovom Mammoths ide už o piaty úspech nitrianskeho tímu v rade.

Vysočina je jedným z hlavných favoritov na celkové víťazstvo v kvalitnej Snapbacks lige, aj preto Knights nastupovali na pôdu Glads s rešpektom. “Vedeli sme, že sme rozbehnutí a očakávali sme prestrelku. V samotnom dueli sme cítili, že náš útok má navrch. Zároveň sme potrebovali, aby nás obrana podržala hlavne v kľúčových momentoch na konci zápasu.”

Lukáš Kenji Vrábel - www.kenji.cz

“Presne to sa aj stalo. Fantastický zápas odohrala trojica receiverov Ľuboš Paprčka, Majo Bíro, Matúš Kotora a neposlednom rade najlepší quarterback ligy Boris Bútora,” konštatoval wide receiver Gorazd Lazorík.

Okrem toho, že víťazstvo fanúšikov Knights mimoriadne potešilo, aktuálne je po slabšom vstupe do sezóny v hre aj fakt, že sa slovenský zástupca bude môcť predstaviť na domácom štadióne i v rámci play off. Túto výhodu získava iba tím, ktorý v rámci svojej divízie obsadí prvé miesto. Aktuálne sa na ňom nachádza v divízii západ neporazená Ostrava Steelers.

“V tomto smere sme spravili dôležitý krok, no musíme zostať nohami na zemi aj napriek tomu, že sme porazili favorita ligy. Ak budeme hrať každý zápas tak ako dnes, tak sa nás budú ostatní v lige báť. Mám pocit, že to je realitou už teraz,” pokračoval s úsmevom na tvári v rozhovore Lazorík.

Najbližší zápas odohrá Nitra doma proti Znojmu už 4.6. (nedeľa) v tradičnom čase od 14:00 a klub si znova pre fanúšikov pripravil bohatý sprievodný program. V predchádzujcich dueloch už na nitrianskom zrekonštruovanom futbalovom štadióne pokoril klub amerického futbalu hranicu 900 fanúšikov.

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.