Hráč Nitra Knights Tomáš Urban získal obrovské ocenenie za jeho rozvoj športu na Slovensku

Tomáš Urban, hráč Nitra Knights a tréner flag futbalu získal vyznamné ocenenie “Cena regiónov” za kategóriu rozvoj športu. Jedná sa o verejné celoštátne ocenenie pre jednotlivcov za mimoriadny prínos k rozvoju samosprávnych krajov a regiónov na Slovensku. Tento rok sa konal prvý ročník Ceny regiónov a pre náš klub dopadlo fantasticky.

Tomáš Urban je profesionálny vojak, ktorý svoj voľný čas venuje deťom prostredníctvom čoraz populárnejšieho športu „Flag football“. V Nitre založil športový klub pre deti a mládež. Jeho prínosom bolo nielen vytvorenie tímu, z ktorého sa stali majstri Slovenska, ale aj vybudovanie komunity ľudí. Tomáš sa na základe dosiahnutých výsledkov stal v roku 2023 tiež trénerom slovenskej mládežníckej reprezentácie.

“Je to pre mňa obrovská česť a pocta byť ocenený SK8 za rozvoj športu na Slovensku. Som nesmierne štastný a dojatý, že sa mi podarilo o niečo viac zviditeľniť americký football, flag football na Slovensku a klub Nitra Knights. Aj napriek tomu, že je tento šport menej známy v našich končinách, verím že vďaka takýmto oceneniam a vďaka takejto komunite ľudí sa čoraz viac zviditeľní. Je mi neskutočnou cťou, že môžem budovať športovú mládež, rozvíjať mladé športové talenty a ich osobnosti a zároveň ich viesť tou správnou cestou. Motivovať túto mládež, vidieť ich rásť a dennodenne napredovať je zároveň každodennou motiváciou aj pre mňa. 

Touto cestou by som sa chcel poďakovať celej komunite Nitra Knights, vedeniu, hráčom, rodičom, priateľom a v neposlednom rade aj fanúšikom, bez ktorých by sme tu dnes neboli. Všetci majú na tomto ocenení svoj podiel a zásluhu a ja vám chcem všetkým veľmi krásne poďakovať za vašu neskutočnú podporu, veľmi si to vážim.”

Tomáš si cenu prevzal z rúk Milana Majerského, župana prešovského kraja. Na fotkách ho môžete so županom nitrianskeho kraja Branislavom Becíkom. Odovzdávanie cien si budete môcť pozrieť na televíznych obrazovkách RTVS 2 7. apríla približne o 14:00 hod..

Tomášovi k tomuto fantastickému oceneniu gratulujeme!

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.