Fenomenální Žouželka dovedl Prague Lions k titulu

Reprízu loňského finále Snapbacks ligy amerického fotbalu ovládli Prague Lions. K vítězství 35:29 dovedl pražský tým fenomenálním výkonem Adam Žouželka, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem Fortuna Czech Bowlu.

Lions se v cestě za odplatou loňské porážky vydařil úvod zápasu. Během první čtvrtiny se do endzóny dostali hned třikrát a vybudovali si tak náskok 21:0. Ještě větší ránu zasadil soupeři Adam Žouželka. Ten ve druhé čtvrtině převzal míč 1 yard od vlastní endzóny a sprintem přes celé hřiště si připsal 99yardový touchdown. “Nechali jsme se v první čtvrtině zahrabat do strašně velké díry. Vstup do zápasu se nám nepovedl,” litoval po zápase quarterback Gladiators Jan Dundáček.

Žouželka byl k nezastavení a v zápase si připsal 262 yardů a 2 touchdowny. Za svůj výkon si tak řekl o cenu pro nejužitečnějšího hráče finále. “V titul jsme doufali, ale MVP, to mě v životě nenapadlo,” radoval se po zápase Žouželka.

Gladiators se po katastrofálním úvodu nevzdali, a to navzdory vyloučením dvou klíčových hráčů obrany. Legendární Dundáček zavelel ke zdramatizování zápasu dvěma touchdowny. Na rozdíl jednoho skóru pak Gladiators snížili 9 minut před koncem zápasu po passu Dundáčka na Renga.

Lions odmítli vyrovnání zápasu touchdownem quarterbacka Shazzona Mumphreyho. Gladiators se ještě nadechli k jednomu náporu, ze kterého pramenil touchdown Tomáše Hlacha 2 minuty před koncem zápasu. Další šanci na skórování už ale útok Gladiators nedostal a Lions tak slavili titul po výhře 35:29.

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.