Znojmo Knights vs Nitra Knights

Nitra Knights vstúpila do sezóny tesnou prehrou proti tímu Znojmo Knights

Klub amerického futbalu Nitra Knights nezačal sezónu najvyššej českej ligy tak, ako si predstavoval a v prvom zápase sezóny podľahol domácemu tímu Znojmo Knights 19:16. Zápas sa odohral na štadióne v areáli Ravelin Football Zentrum vo Viedni.

Nitrančania boli pred zápasom obrovskými favoritmi, no túto úlohu nenaplnili. Zápas od prvých minút nešiel podľa ich plánu a súper sa rýchlo dostal do vedenia a vysoký náskok si súper zo Znojma udržal až do polčasu, ktorý skončil nepriaznivým výsledkom 19:0.

Po polčase prebrala obrate zápasu Nitra Knights a veľmi zlepšenou hrou stiahli skóre na 19:16. Necelé dve minúty pred koncom zápasu Nitra siahala na víťazstvo, no vytúženého touchdownu sa po vlastných chybách bohužiaľ nedočkala a súper dokázal udržať pre nich veľmi cenné víťazstvo.

„Máme za sebou krutú prehru, ktorá nám však otvorí oči. Aj keď sme si veľmi verili, do zápasu sme išli s pokorou a odhodlaním zvíťaziť. Bohužiaľ, celý prvý polčas nám absolútne nevyšiel. V druhom polčase sme ukázali lepší výkon, no vysoký náskok sa nám už nepodarilo dobehnúť. Ak má byť náš utok výkladnou skriňou ligy, tak musí aj tak hrať. Momentálne všetci v tíme cítime obrovskú motiváciu toto zakopnutie napraviť už v ďalšom zápase, ktorý odohráme na ihrisku Bratislava Monarchs. Pevne veríme, že nás diváci dojdu povzbudiť vo veľkom počte. Dnes by sme veľmi radi poďakovali všetkým, ktorý si našli čas a merali cestu do Viedne aby nás podporili,“ skonštatoval receiver Nitra Knights Gorazd Lazorík.

Ďalší zápas odohrá Nitra Knights už v nedeľu 31. apríla od 14.00 h na ihrisku Bratislava Monarchs. Slovenské derby sa teší obrovskej popularite a očakávaná je vysoká divácka kulisa.

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.