Čo je flag futbal?

Flag football je bezkontaktnou verziou amerického futbalu, ktorej pricípom je skórovať do súperovej endzóny bez tacklov, či iných dotykov súperov. Vďaka vyššej miere bezpečnosti, dostupnosti a variability je vhodný pre každého – pre ženy aj mužov, dievčatá a chlapcov (už od siedmych rokov). Flag football si vyžaduje neustálu koncentráciu a fyzickú aktivitu každého hráča.

Naše úspechy

Začiatky Nitrianskeho flag footballu sa začali písať pred štyroma rokmi. Za ten čas sa z nováčikov vo svete flag footballu stali skúsení hráči, ktorí reprezentujú nie len svoj klub, ale aj krajinu. Nalepší hráči z kategórie seniorov reprezentovali Slovensko na Majstrovstvách sveta vo flag footballe v Izraeli (2021). Najšikovnejší juniorskí hráči mali naopak možnosť získať nové skúsenosti na Majstrovstvách Európy v Talianskom Grossete. Vďaka tvrdej práci a množstvu skúseností, ktoré sa nám darí získavať sme sa stali majstrami Slovenska vo flag footballe v kategórii juniorov a seniorov, za rok 2022.

Vízia pre rok 2023

Našou víziou v sezóne 2023 je obhájiť svoj titul mastrov Slovenska v juniorských kategóriách a nabrať ďalšie skúsenosti, ktoré nás posunú opäť o krok v pred, v Českej flagovej lige 2023.

Tréneri

O našich flagistov sa starajú...

Tréner flagu Tomáš Urban

Národnosť
svkSlovenská republika
Vek
31

Prihlás sa na odber noviniek

Nezmeškaj už žiadne novinky z fungovania klubu a buď prvý, ktorý sa dozvie o pripravovaných akciách, rozpise zápasov, začiatku predaja lístkov, novom merchandise a všetkom, čo si pripravujeme pre našich fanúšikov.